News

ВЛАДИКА ЮЛІЯН ВОРОНОВСЬКИЙ ЄПИСКОП САМБІРСЬКО-ДРОГОБИЦЬКИЙ

May 5, 2018

Юліян (Юрій Вороновський), син Івана та Ксенії (з дому Костишин), народився 5 травня 1936 року у селі Гумниська Бузького району Львівської області. Після закінчення середньої школи поступив в Український Поліграфічний Інститут у Львові, котрий закінчив у 1961 році зі спеціальністю інженер-технолог поліграфічного виробництва. Впродовж п’ятнадцяти років працював на різних посадах від інженера до начальника відділу у Проектно-Конструкторському Інституті у м. Львові. В час, коли праця на займаних посадах стала для нього недоступною через його віровизнання, змушений був звільнитися і перейти на просту роботу у котельню, де працював до часу виходу УГКЦ із підпілля.

У 1958 році вступив до монастиря Студійського Уставу підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Будучи монахом і працюючи на державній роботі, навчався у підпільній Духовній семінарії, що діяла у Львові.

27 жовтня 1968 р. у Львові з рук Митрополита Василія (Величковського) отримав єрейські свячення і таким чином став священиком підпільної Церкви. До Єпископської хіротонії, яку уділив у Львові Митрополит Володимир (Стернюк) 30 вересня 1986 року, виконував обов’язки підпільного священика, бувши настоятелем, а пізніше ігуменом монастиря Студійського Уставу. Ставши Єпископом, був призначений Єпископом-помічником Містоблюстителя у Львові.

У 1991 році Мирославом Іваном (Любачівським), Главою УГКЦ, був призначений Архимандритом монастиря Студійського Уставу і ректором Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. У1993 році йому було поручено адміністраторство новоутвореної Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, а 17 квітня 1994 року відбулася його інтронізація на Правлячого Єпископа даної Єпархії, обов’язки якого виконує по сьогоднішній день.