News

ІСТОРІЯ САМБІРСЬКО-ДРОГОБИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

May 5, 2018

Синод Владик УГКЦ, який проходив на Львівській Святоюрській горі у днях 16 – 31 травня 1992 року, своїм рішенням утворив, а 12 липня 1993 року Патріарх Мирослав-Іван (Любачівський) проголосив нову СамбірськоДрогобицьку Єпархію Української Греко-Католицької Церкви, і її адміністратором став Преосвященніший Владика Юліян (Вороновський), Єпископ-Помічник Львівський, ректор Вищої Духовної Семінарії Святого Духа у Львові. А Синод наших Владик, що проходив у Львові в днях 20 – 27 лютого 1994 року, обрав першим Єпископом Самбірсько-Дрогобицьким Владику Юліяна (Вороновського), який до того часу виконував обов’язки адміністратора. Грамотою 93/1598 Глави УГКЦ від 12.07.1993 р. Парафіяльний храм Пресвятої Трійці м. Дрогобича визначено як Катедральний Собор Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, а прилеглі приміщення – під Управління новоутвореної Єпархії. На жаль, демократична тогочасна влада Дрогобича не спромоглася передати комплексу споруд навколо храму Церкві, і в них надалі перебував Державний Проектний Інститут.

17 квітня 1994 року, у п’яту неділю Великого Посту, відбулася інтронізація першого Єпископа Самбірсько-Дрогобицького Владики Юліяна (Вороновського), яку звершивм Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Мирослав-Іван Кардинал Любачівський. Йому співслужили Високопреосвященніший Владика Володимир (Стернюк), Преосвященніші Владики Іван (Мартиняк), Єпископ Перемишльський, Филимон (Курчаба), Єпископ-Помічник Львівський, Михаїл (Сабрига), Єпископ Тернопільський, Михаїл (Колтун), Єпископ Зборівський та Іван (Маргітич), Єпископ-Помічник Мукачівський. На урочистостях був присутній Папський Нунцій в Україні Високопреосвященніший Антоніо Франко та представник єпископату Римо-Католицької Церкви.

Управління Самбірсько-Дрогобицької Єпархії розмістилося у курортному містечку Трускавець, що за 7 км від Катедри. А прилеглі приміщення навколо нашого храму після затяжних переговорів у зруйнованому стані повернули Церкві. На даний час в одній частині комплексу розмістився другий корпус Дрогобицької Єпархіальної Семінарії, а в іншій – парафіяльний центр.